13. forduló
2012. 12. 03. - 18:30
Budaörs, Budaörs Városi Sportcsarnok

Itthon is 3:3

Gólok számában hazai pályán sem tudtunk felülkerekedni a szegedieken. A végeredmény megegyezik az idegenbeli eredménnyel és mindkét alkalommal hajtós meccsnek lehettünk szemtanúi.  Az elmúlt mérkőzéseinkhez hasonlóan mi szereztük meg a vezetést, most Korozmán Krisz góljával. Szokásosan csak a kihagyott helyzetek jöttek, amely megint megbosszulta önmagát, hiszen a félidőben a vendégek vezettek. Sok támadást vezettünk, jobbnál jobb gólhelyzetek maradt ki, bár Sikur Lalinak is sok szegedi támadást kellett hárítani.

A második játékrész is izgalmakat hozott, Roni góljával tudtunk egyenlíteni. A továbbiakban is nagy volt az iram és kapufák sorozata következett, majd a szegediek vezetést szereztek. Azt hitték vihetik a 3 pontot, de vészkapuskodást vetettünk be, mellyel az utolsó percben Zeze találatával egyenlítettünk.

Da Silva Ribeiro Roni (Aramis): A múltkori mérkőzésből és hozzáállásból gondoltuk, hogy ez egy nehéz mérkőzés lesz, hiszen a Szeged egy jó csapat. Hiába sikerült több helyzetet kialakítanunk, mint az ellenfélnek, több gólt most sem tudtunk szerezni. Még mindig tart nálunk az Aramis betegség, hogy rengeteg kidolgozott helyzetet kihagyunk, reméljük legközelebb még sikeresebben szerepelünk.

Brinszky Adrián (Újszeged): Kísértetiesen ugyanaz a forgatókönyv zajlódott le, mint a szegedi mérkőzésen, ugye 3:3 lett ott is. Mindkét csapat nagyon taktikusan játszott, ismertük egymást, nem találtuk a másik gyenge pontját. A beharangozóban a volt szövetségi kapitány is nagyon ráérzett, hogy döntetlen lesz. Összességében reális ez az eredmény, biztosan taktikailag előrébb jár az ellenfelünk, de nekünk a dinamikai jegyeink kicsit messzebbmenő következtetésre jogosítanának, hogy a jövő futsalját próbáljuk játszani. Ez most nem teljesen sikerült, meg  ötször találtuk el a kapufát, de nem vagyok elégedetlen. A múlt héten elveszítettük a veretlenségünket, de most mentálisan nagyon együtt volt a társaság, értékesnek érzem ezt az egy pontot.