2. forduló
2012. 09. 03. - 19:30
Szeged, Szeged Városi Sportcsarnok

Fordulatos futsal meccs

Jó iramú, izgalmas mérkőzésen egy pontot tudtunk elhozni, a jó kiállású Szegedtől.  Kiemelkedőbb játékkal, de pechesebben kezdtük a mérkőzést, az első 19 percben nem tudtuk a helyzeteinket gólra váltani. A 12.percig a hazaiak is hiába bombázták Sikur kapuját, bravúrok közepette nem engedett labdát a hálójába, a szegediek egy szerencsés gólt szereztek. A félidő előtti egyenlítő gól a legjobbkor jött Ronitól, kicsit helyreállította a rendet.

A fordulás után továbbra is mindent megtettek a játékosok a csapatukért és a gólszerzésért. Mi szereztünk vezetést Németh Peti szép találatával, de ez még kevés volt. Gyönyörű támadásokat és több kontrát is láthattunk, melyből a lehetőség adott volt a nagyobb gólkülönbség elérésére, de nem tudtunk élni a helyzetekkel. A hazaiak azonban egyenlítettek egy kapufánkról bepattanó góllal, majd mi is kapufát találtunk, de sajnos kifele pattant a játékszer. Roni nem hagyta ennyiben a dolgot és még ebben a percben megszerezte az újabb vezető gólt. Az idő most ellenünk dolgozott és az utolsó 20 másodpercben kaptunk egy bugyuta gólt, amely csak egy pont hazahozatalára adott esélyt.

Rég játszottunk a Szegedieknél ilyen jó és szoros meccset, a játék képe alapján megérdemeltük volna a győzelmet, de nem vagyunk elégedetlenek. Tudjuk, van még hová fejlődnünk, de együttes erővel tovább folytatjuk az idei tervet és reméljük lassan mindenkinek kinyílik a gólzsákja.

A hazafelé út már nem is tűnt olyan hosszúnak,a tanulságok levonása és megbeszélése után, Zeze szülinapi köszöntésével kezdve zenés, éneklős, jó hangulatú haza utunk volt, némi csipkelődést és nevetést beiktatva, jó családhoz méltóan.

Koncz Zsolt (Szeged): Egy nagyon jó futsal mérkőzést játszottunk az Aramissal,  - közönségszórakoztató is volt -  mindkét oldalon rengeteget dolgoztak a játékosok. Megvoltak a helyzetek mindkét csapatnak, úgy gondolom igazságos a döntetlen. Mi a második félidőben hátrányból álltunk fel, az Aramis meg az első félidőben. Egy nagyon jó felkészített Aramis volt és a bajnokságban egy igen meghatározó csapatról beszélünk, úgyhogy nagyon értékesnek tartom ezt az egy pontot most hazai pályán.

Németh Péter (Aramis): Hosszú utazás után;  jobban kezdtünk, mint az ellenfél. Már az elején voltak lehetőségek, pontrúgások, oldalberúgások, de sajnos nem sikerült gólt szereznünk. Ellenfelünk szerzett egy potyagólt, ami picit megfogott minket, de felálltunk és még az első félidőben egyenlítettünk. A második félidő eleje rohanás volt, aztán vezetést szereztünk - a hazaiak picit megzuhantak és elfáradtak -, majd kaptunk egy szerencsétlen gólt. Újra vezetéshez jutottunk, itt „kivégezhettük” volna a szegedieket, hiszen több kontránk volt 3 a 2 ellen, kettő az egyben, de nem sikerült gólt rúgnunk. A végén egy szerencsés találattal egyenlítettek.