30. forduló
2019. 06. 16. - 04:00
Budapest, Kerék utcai Általános Iskola

U20, 30. forduló

A 3. helyen végeztünk a 2018/19-es bajnokságban U20-ban az első osztályban. A szezon utolsó mérkőzése rangadó volt a BME ellen; ahol fordulatos, kiélezett, lapokkal tűzdelt játszmát láthattunk. A szünet előtti percben a BME szerzett vezetést, de pár másodperc múlva egyenlítettünk Fekete Oli -egyik fiatal büszkeségünk góljával-.

Az első 19 percben csak kóstolgatta egymást a két csapat, akiknek többsége jól ismeri egymást utánpótlás válogatottban csapattársként és a felnőtt mérkőzéseken szintén ellenfélként egymást. Nagy küzdés és akarás következtében dupla kiállítás is volt, de gól sokáig nem született. A második félidőben szintén a hazaiak jutottak előnyhöz, hamar egyenlítettünk; másik fiatal válogatott játékosunk, Juhász Donát csapatkapitányunk által.

Így folytatódott a mérkőzés, csak hosszabb ideig egy gólos előnnyel ment a BME, Herczku Pityu gólja hozta a 3:3-as eredményt. A meccs vége felé 2 gólt szerzett ellenfelünk, az utolsó percben már csak szépíteni tudtunk; -szintén kiemelkedő játékosunk- Fekete Márk találatával.

Nehéz, 30 fordulós országos első osztályú bajnokságban 15 csapatból lettünk bronzérmesek.

A 17-19 éves fiatalok óriásit küzdöttek és teljesítettek a suli mellett, többen a folyamatosan a felnőtt NB I-es csapatunkban is alaptagként és a meghatározó kerettagként az u19-es válogatottban is. Nagyon büszkék vagyunk!