rájátszás 5.
2014. 04. 14. - 18:30
Budaörs, Budaörs Városi Sportcsarnok

Elmaradt siker

Megérdemeltük volna a győzelmet és a 3. mérkőzést a döntőbekerülésért, hiszen szerényen és lelkesen álltunk ki az öntelt Győr ellen. Az amúgy is megfogyatkozott kis csapatunk a rangadón 4 játékos hiányában lépett pályára, de aki kerettag volt; meghalt mindenki az Aramisért és szenzációs játékkal bebizonyítottuk, hogy a sokak által nem ide várt bagázsunk, nemhogy a legjobb négybe való csapat a futsalban, hanem az egyetlen, aki a nagy győri brigáddal a bajnokság alatt másodszor tud döntetlen mérkőzést játszani. Frank mester és csapata bebizonyította, hogy mindenki oda tudja tenni magát a legjobb tudása szerint és a sok verzátus munka elvarázsló eredményt tud hozni és mindegy, hogy rutinos öreg róka vagy fiatal Aramis játékos. A mérkőzés egészét jellemezte Sikur Lali és Balázs Zoli bravúrjai, hiszen a rengeteg kapura lövésből nem született sok gól.

A kiélezett meccs vendég góllal kezdődött a 6. percben, ami még több erőt adott számunkra a lendületesebb és jó játékunkra. Rengeteg támadást sikerült kialakítanunk, bár az ETO sem maradt lövések nélkül. A 14.percben egyenlítettünk egy csodálatos góllal Frank Peti révén, de a játékvezető közbefújt, hogy kiosszon egy sárgalapot. Ezután a szabadrúgás megismétlését már nem tudtuk gólra váltani, tehát megmaradt a győriek előnye a félidőre is. Végig küzdöttünk és közönséggyönyörködtető játékot játszottunk, ellenfelünk még színészi tehetséggel is szórakoztatta a kedves nézőket, a futsal mellett.

A 27.percben Samu talált kaput, amivel érvényesen megadott góllal egyenlítettünk, na ekkor aztán elszabadult a pokol. A győriek azt sem tudták hova kapjanak, a feszültség mindkét csapatnál és a nézőtéren is fokozódott, főleg, hogy a vendégek edzője már csak onnan tudta ismét mutogatni és üzenni a jó tanácsokat. Rendkívüli szituációkat láthattunk és parádés védéseket az utolsó pillanatokig.

Az ETO-t meglepő 1:1-es végeredmény után folytatódott a rangadó a 2x 5 perc hosszabbítással. A 44. percben betalált ellenfelünk, ekkor már mindenki fizikálisan és agyilag is teljesen le volt fáradva. Természetesen küzdöttünk tovább és szép helyzeteket alakítottunk ki, azonban a tavalyi bajnok a 47.perben is gólt szerzett. Az 5 a 4 elleni játékot is játszottunk a lefújásig, de nem tudtunk újra egyenlíteni.
Bárkinek is nem tetszik, az Aramis akkor is megint bizonyított, hogy a győrieket is meg tudja szorítani és nem kicsit; igenis büszkék lehetünk magunkra.

A 3. helyért fogunk játszani, ellenfelünk még kérdéses, hiszen a Berettyóújfalunak  és a Veszprémnek is 1-1 győztes meccse van.

Tamás Frank: - Úgy mentünk neki az elődöntő mérkőzéseinek hogy megpróbáljuk megnehezíteni ellenfelünknek a söpréses bajnokságnyerését! Sajnos ez nem sikerült, bár mai mérkőzésen kis szerencsével benne lehetett volna a meglepetés! Ennek ellenére mi tiszteljük ellenfeleinket és büszkék vagyunk arra, hogy egy, profi körülmények közt, kiváló játékosokkal, és spanyol szakemberrel készülő csapat ellen tudtunk az idei bajnokságban lejátszott négy mérkőzésünkből kétszer is döntetlent játszani! Gratulálok a játékosaimnak, az ETO-nak meg sok sikert a bajnoki döntőben!