4. forduló
2017. 02. 11. - 18:00
Veszprém Veszprém Március 15. úti Sportcsarnok

Futsal Magyar Kupa, elődöntő

Magyar Kupa elődöntőn a szombathelyiekkel csaptunk össze Veszprémben. Az első félidőt uraltuk, a 8. percben vezetést szereztünk Büki Balti találatával, de összességében a helyzetkihasználásunk nem volt sikeres. A következő percekben is láthattunk támadásokat mindkét részről, azonban újabb 8 percnek kellett eltelnie, hogy egyenlíteni tudjon ellenfelünk. Aztán következett a sokk, amikor a dudaszó megszólalása utáni szombathelyi találatot megadták és a játékvezetők ítélete után így 2:1-es hátránnyal mentünk be a szünetben.

A második játékrész nem folytatódott jól számunkra, hiszen egy szabálytalanságot követően egy újabb sárga lapot adott a játékvezető úr Sámson Zolinak –amit megint csak ők látták ilyen veszélyes szabálytalanságnak -  , ezzel ki is állították. A Szombathely már így is előnyben volt az érvénytelen mégis megadott góllal, de még segítették őket, az Aramist emberhátrányba hozva a kiállítást követően. Azonban megfelelő figyelem és akarás mellett nem engedtük a Haladást gólt szerezni, végigküzdöttük a fárasztó 4 a 3 elleni játékot.

Sokat kivett belőlünk a rengeteg ellenünk való ítélet, a csak nekünk villantott 6 sárga lap. A lendületes mérkőzésen mindkét csapat odatette magát, mégsem azonos megítélést kaptak a két csapat játékosai, azonban amikor a 3.gólját is megrúgta a Szombathely, szétestünk.

A további percekben is támadások sorozatának lehettünk szemtanúi, de nem tudtunk egyenlíteni. A 32. percben 5 a 4-es játékot alkalmazott Frank mester, ami ezen a meccsen nagyon balul sült el. A nem pontos passzokat és hibáinkat kihasználta Turzó mester csapata és 2 perc alatt 3 gólt szerzett, amivel ezekben a percekben gyorsan biztosították a döntőbe jutásukat. A szombathelyi szurkolók nem tudtak korrektek maradni és a kispadunkat, játékosainkat és stábunkat inzultálták, köpködték, nehezen állt helyre a rend a mérkőzés második félidejének közepétől.

A vészkapus játékunkat elszúrtuk, majd az utána lévő büntetőt sem tudtuk értékesíteni. Ami lehetett, az ellenünk dolgozott ma; és az első félidőben nyújtott teljesítmény és sokak által várt szoros mérkőzés kicsúszott a kezeink közül, amiért sokan tettek ellenünk és a Haladás ezt meg is bosszulta több góllal.