3. forduló visszavágó
2017. 01. 18. - 18:30
Veszprém Veszprém Március 15. úti Sportcsarnok

Futsal Magyar Kupa, 3. forduló, visszavágó

Magyar Kupa Final Fourjában az Aramis. Egy gólos hazai előnnyel vágtunk neki a kupa visszavágó meccsnek Veszprémben.  Több éve nem tudtunk a legjobb 4-be kerülni, ezért most még elszántabb volt, a hétről hétre jobb teljesítményt mutató csapatunk. Az 5. perc hozta meg a vezető gólt, Bognár Bence találatával. Az első félidőben több helyzet kimaradt mindkét oldalon, így a szünetre is előnnyel tudtunk bemenni.

A héten már egy bajnokin is összecsaptunk ellenfelünkkel, ugyan egy jól összetett Aramis érkezett -de több hiányzónk is volt-, az előző kupamérkőzésen kiállított Gál Andrison kívül betegség és sérülés miatt is voltak még hiányzók. Ezeknek nem engedtük, hogy meggátoljanak az újabb győztes mérkőzésben. A második félidőben még iramosabb és nézőcsalogató meccs következett, ahol szintén sokáig csak a szebbnél szebb kidolgozott helyzeteket láthattuk. Részünkről kimaradt egy büntető, amelynek értékesítésével hamarabb eldőlhetett volna a továbbjutás sorsa, de így még izgalmasabbra sikerült.

Azonban a gólhiányos meccsen jött a következő nehezítés, amikor is Hegedűs Feri kapusunk kint ért kézzel hozzá a labdához és a meccsen lévő több bravúrja után, a játékvezetők kiállították. A veszprémiek következtek szabadrúgással, amit már Soós Arninak kellett megoldania a kapuban, persze emberhátrányban.

Jött a 2 perc játék eggyel kevesebb játékossal, amit rendkívül fegyelmezetten és kitartóan bírtunk; kapott gól nélkül. Ez ugyan fárasztó volt, de ennek ellenére a csapatnak mégis további erőt adott a hátralévő percekre. A 37. percben tudtuk Büki Baltazár szép góljával növelni előnyünket és eldönteni, hogy mi jussunk tovább a kupadöntőkbe.

Az utolsó percben mindkét csapat eredményes volt még 1-1 góllal, ami különösen már a nézőknek, szurkolóknak szólt.

A csapat összetartóan és megérdemelten szerzett újabb győzelmet, ami a Magyar Kupa Final Fourjába vezető út volt.