Döntő, 2. forduló
2017. 06. 04. - 10:00
Üllő, Üllő Városi Sportcsarnok

U17, döntő, 2. forduló

Az U17-es Aramisos fiataloknak nagy gratuláció jár az országos 4. helyért, lehetett volna jobb és rosszabb is, mert egy nehéz szezon van mögöttük. Több sérülés és nagypályás elcsábítás jellemezte ezt a korosztályunkat. Akik egész évben küzdöttek, hogy az országos 4-es döntőbe kerüljenek és ott mindenki odatette legjobb tudását, ők dicséretet érdemelnek. A maroknyi csapatunk mellett Zezének is kijár az elismerés, hiszen az elődöntőbe és a bronzmérkőzésen is mindent megtett a csapatáért, mégha egyes húzásait szakmailag valaki meg is kérdőjelezi.

Vasárnap a bronzéremért csaptunk össze az MVFC-vel, a két csapat többször játszott az alapszakaszban egymás ellen, így jól ismerték egymást.

Úgy alakult, hogy a 3. helyért folyó küzdelemben 2 cserével tudtunk kiállni, mert sérülés és nagypályás mérkőzés miatt a többiek nem tudtak részt venni, ráadásul a kevéske, de ügyes csapatunk egy része U15-ös játékosokból állt. A játékosok és a kispadon Csopaki István ’Zeze’ és Soós Arnold is pozitívan állt ehhez a mérkőzéshez is és minden tudásukat beletéve bíztatták a csapatot.

Ellenfelünk a mérkőzés elején 2 gólt szerzett és fárasztott minket, de természetesen nem adtuk fel és a szünet előtt Panyi Kristóf góljával egy gólos hátrányban maradtunk csak. A következő félidő ismételten MVFC nyomás és több kapura lövés volt látható, de hálóőrünk Dohány Dominik védései nem engedtek sok labdát az Aramis hálóba. Kezdtünk fáradni és a 28. percben a Berettyóújfalu 4:1-s vezetésre tett szert, majd 2 percre rá Szilágyi Ádám duplázott. Ezzel megint meccsben voltunk és 3:4-s állás mellett még tudtunk szép játékot mutatni. Aztán mindkét oldalon volt 1-1 találat, így 4:5-s arányban veszítettük el a bronzmérkőzést.

Büszkék vagyunk a srácokra és reméljük a következő szezonban több szerencsénk lesz.