Döntő, 2. forduló
2017. 06. 04. - 16:00
Üllő, Üllő Városi Sportcsarnok

U20 Bajnokcsapat

Az U20-as Aramisos srácok triplán arattak egy bajnoki cím behúzásával. Egyrészt bebizonyították, hogy a futsalt milyen szépen lehet játszani és aranyérmet szerezni. Másrészt, a tavalyi U17-es csapatunk, aki szintén bajnoki címet vívott ki magának a pályán, szintén Zeze mesterrel  –a paragrafusok alapján ezt elvéve tőlünk-  most több játékos az U20-ban játszva igazolta, hogy igen is megérdemelten, a tudásukkal ismét az 1. helyre tudtak érni. Harmadrészt, az U20-as fiatalok közül 6 játékos a felnőtt csapat kerettagja, Frank Tomi kezei alatt.  A tudásukat a felnőttek között még nem tudták mindig kamatoztatni, most a korosztályukban megmutatták.

Vásárnap a döntőben a rivális ETO ellen kellett megküzdenünk. Erre a korosztályra is igaz, ami az U17-re, a győriek a futsalban Akadémiát tudnak üzemeltetni, ami heti 7-8 edzést jelent a fiatalokban. Az Aramisban erre sokkal szerényebb lehetőségek vannak, heti 2 futsal edzést tudunk biztosítani az utánpótlás szintjén és az egyes játékosok pedig a felnőttek edzéseibe kapcsolódhatnak még bele.

Na de, a jól összerakott és felkészített Aramis brigád bizonyítani akart és tette a dolgát. Az első gólt ugyan a győriek szerezték, de a 15. perben Kádár Máté egyenlített. Óriási volt az izgalom, a félidőben 1:1-s eredménnyel vonultak be a csapatok. A fordulást követően Pethő Bence   - a felnőtt csapat egyik legfiatalabb játékosa és futsal utánpótlás válogatott –   gólja hozta meg a vezetést és onnantól kezdve akkora lelki erőre kapott a csapat, hogy nem volt megállás. Mindenki csinálta a dolgát, figyeltünk a passzokra, figurákra és a védekezésünk is fegyelmezett volt.

A győriek egyre feszültebben játszottak és a szabálytalanságok gyűjtögetése odáig jutott, hogy 2x is büntetőhöz jutottunk. Mind a két alkalommal Pál Patrik  - a felnőtt csapat egyik meghatározó fiatal játékosa és futsal utánpótlás válogatott-  vállalta és gyönyörűen rúgta ki az ETO hálóját. A 33. percben ezzel 4:1-s vezetésre tettünk szert, ami részünkre egy kicsit higgadtabb játékot hozott. Az utolsó 7 percben a győriek 5 a 4 elleni játékot alkalmaztak, azonban a védekezését ennek is példamutatóan végeztük és egy újabb Aramis gól született, méghozzá Haála Kada hálóőr találatával.

Nem igazán tudott mit csinálni az ETO, pedig több edző segítette a kispadról és a lelátóról is a csapatot. Mányi Domi sem tétlenkedett sokáig  -  szintén a felnőtt csapat egyik meghatározó fiatal játékosa és futsal utánpótlás válogatott-   nem maradt le a gólszerző listáról, ezzel már 6:1-s vezetésre tettünk szert. Az utolsó percekben mindenki játszott és örömmámorban úszott a kispad és a lelátó egy része. A mérkőzést a gyönyörű játékon és eredményen kívül még meg tudtuk fejelni, hogy egy futsal újonc Péter Matyi is a győri kapuba talált az utolsó percben.

A mérkőzés után nem volt más hátra, csak hogy a fantasztikus 7:2-s végeredmény után megköszönjük a játékot, átvegyük a megérdemelt díjat. Csopaki István ’Zeze’ mester dobálását követően egy kis pezsgőben ússzunk, majd a fotózás, egy jól megérdemelt pihenő és az esti közös buli zárta a másnapot.