U21-es nemzetközi torna 2. hely

2014. június 07. - 15:33

Az elmúlt évek alatti barátság kialakulása után negyedszer kaptunk meghívást  Szerbiába egy U21-es nemzetközi futsal tornára. Remek eredménnyel zártuk a tornát, hiszen csapatunk a 2.helyen végzett és Soós Arnoldot választották csapatunkból a nemzetközi torna legjobb kapusának. Ismét magas színvonalú és nehéz mérkőzésekre érkeztünk, a tornán volt szerb, macedón, horvát csapat. Most is júniusban rendezték a tornát Novi Sadban, amelyre még mindig fiatal csapatunkkal érkeztünk.

A szervezés, a vendéglátás és a díjátadó ünnepség a szokáshoz híven gyönyörű kilátással rendelkező helyszín most is parádés volt.

A hazai Tvrdava csapatával kezdtünk, ahol nem volt könnyű dolgunk, hiszen a nem megszokott erőszakos és gyors ütemű játék most is jelen volt ellenfelünknél. Az első 20percben még barátkoztunk az ottani lendülettel és a magunk játékát próbáltuk beépíteni a játékba. Izgalmakban volt részünk, helyzetek kialakítását nem tudtuk értékesíteni. Büntetőrúgás védésére is sor került, amit Soós Arni hárított. A második félidő közepére kezdtük érezni az ottani játékot, de még nem nyílt ki a gólzsákunk, a hazai Novi Sad  3:0-s győzelmet aratott.

A horvát Alumnus gárdájával folytattuk a futsal kupát, ahol nagyon jól fel tudtuk venni a ritmust. Az U17-es, U19-es fiataljaink is felül tudtak kerekedni Zágráb csapatán, sőt a tornán legtöbb gólját ezen a meccsen láthattuk. Több értékesített helyzet, sok védés mellett  szép játékot láthattunk a fiainktól. A 6:1-es győzelem a gólarány miatt is fontos volt, illetve büszkék lehettünk, hogy sok játékosunk talált a kapuba.

Vasárnap reggel a macedónok csapatával kezdtünk, akik szintén 1 győzelemmel és 1 vereséggel zárták a tegnapi napot. Nehezen kezdtük a mérkőzést, a hangulat is fokozódott, hiszen ez a meccs sorsdöntő volt a helyezetek tekintetében. Vezetést szereztünk, de kumanovoi Bidzo sem hagyta magát és fordítani is tudtak. Bizonyítani akartunk és mindenki oda tette magát, az utolsó percekben 5 a 4 elleni játékot is bevetettük, amivel az utolsó percben sikerült egyenlítenünk Nagy Ádám góljával. A 3:3-ra módosított eredmény után még izgalmak és helyzetek is akadtak, de meg tudtuk tartani ezt a jó és 1 pontot érő eredményt.

A 4 ponttal és a jobb gólaránnyal a 2.helyet szereztük meg a nemzetek csatáján Szerbiában.

A mérkőzések után ismét minden csapatot megvendégeltek Novi Sad városában, egy csodás panorámával rendelkező szemet gyönyörködtető étteremben, ahol a szép díjakat is megkapták a jutalmazottak, majd jöhettek a közös fotók, beszélgetések.

Ez az utazás és a torna is nagyon jó hangulatban, újabb tapasztalatokat, érmeket és különdíjat gyűjtve telt el.

Most is azt tudjuk mondani, hogy reméljük minden korosztálynak lehetősége lesz hasonló színvonalú tornán részt venni és ezúton is még egyszer köszönjük szépen a meghívást és minden jót kívánunk!

Gratulálunk a csapatoknak és bízunk benne jövőre is részt vehetünk a Novi sad-i nemzetközi futsal kupán.

Köszönjük szépen a hazai szervezést is, többek között Mersich Péternek és Soós Ferencnek.

Csapatunk: Soós Arnold, Sajbán Máté, Sajbán Miklós, Pál Patrik, Nagy Ádám, Bálint László, Szabó Róbert, Klacsák Bence, Erdősi Ákos

Vezetőedző: Frank Tamás